Žebříčky

Publikováno: 1. 1. 2018
Máte rádi výzvy? Chcete se podělit o dobré příběhy s dalšími čtenáři nebo najít knihu, která by vás samotné neoslovila? Naše výzva vám každý měsíc přinese tipy na nové čtení.
Publikováno: 14. 6. 2018
Stručný přehled akcí spojených s knihami a spisovateli, pozvánky na knižní kluby a další zajímavé události.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 13. 3. 2017
Nový ryze český knižní projekt hledá své čtenáře na HitHitu. Kniha Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! láká na poutavý příběh i stylové ilustrace.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 27. 12. 2017
Nový snímek Alexe Garlanda natočený podle knižní předlohy Jeffa VanderMeera se vyhne evropským filmovým plátnům a zamíří rovnou na Netflix.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 30. 4. 2017
Nakladatelství Argo tento týden oznámilo, že znovu vydá dvě fantastické knižní série: Píseň ledu a ohně, též známou jako Hru o trůny, a Enderovu ságu.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 6. 4. 2017
Autor Úžasné Zeměplochy působil na své fanoušky jako veselý starý elf. Jeho přítel Neil Gaiman však v článku, který napsal půl roku před Terryho úmrtím pro The Guardian, vysvětluje, že to vyšechno bylo trochu jinak.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 25. 1. 2017
Po návštěvě Samanthy Shannon v Praze se fanoušci nemohou dočkat třetího dílu série o Paige Mahoneyové, kterou mladá britka při své návštěvě propagovala. České nakladatelství již začíná s překladem.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 26. 1. 2018
Sourozenci Conner a Alex Baileyovi se na konci druhého dílu rozdělili. To ale ještě netušili, že nebude trvat dlouho a opět se setkají. Chris Colfer nás již potřetí přivádí do kouzelné Země příběhů...
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 15. 6. 2018
Pokud jste se v sérii dostali už tak daleko, předposlední díl Skleněného trůnu si zkrátka nemůžete nechat ujít. Dobrodružství, které před Chaolem Westfallem leží, zatímco Aelin vede svou vlastní válku, je totiž příliš lákavé!
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 15. 11. 2016
Souborné vydání Pána prstenů v červené kožené vazbě vydá na jaře Argo.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 21. 2. 2018
Pokračování knihy Víš, že tě miluju? zavádí čtenáře do New Yorku. Eden a Tyler se mají opět setkat. Přenesli se už přes své city? Našli si nové partnery? Může tento výlet dopadnout dobře?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 11. 6. 2018
Finální díl série Kroniky pozůstalých se na světě objevil začátkem dubna, kdy všichni fanoušci série mohli jen tiše lapat po dechu, kdykoli tuhle neobyčejnou knižní krásku viděli. Minimálně zvenčí je kniha kouzelná. Ale je tomu tak i uvnitř?
0
0
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 28. 3. 2018
Dnešní ráno bylo pro čtenáře fantastiky, kteří se často ještě nevzpamatovali z úmrtí Jana Kantůrka, opět smutné. Obávaný Smrť si totiž přišel pro další osobnost literárního světa fantazie.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 9. 1. 2018
Americký producent elektronických knih a čteček Amazon zveřejnil žebříček nejčtenějších titulů loňského roku. Která díla se těšila největšímu zájmu čtenářů?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 1. 6. 2017
Manželovo tajemství podle knižní předlohy Liane Moriarty zamíří na filmová plátna. Hlavní role se ujme Blake Lively.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 13. 12. 2017
Pohádkový příběh o dívce, která už ale tak pohádkový život nemá. Ba naopak. Každý den se musí potýkat s nemocí, která jí zabraňuje v normálním životě.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 9. 4. 2018
Každý z nás má občas chuť přidat se na temnou stranu a stanout po boku úchvatného padoucha, který za svým chováním často skrývá pohnutky mnohem hlubší, než by se mohlo zdát. V takovém případě není nic lepšího než sáhnout po knize, která vám bude rozumět.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 24. 1. 2017
Herečka, blogerka a vypravěčka vlastní audioknihy dnes slaví 30. narozeniny. Přejeme vše nejlepší!
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 31. 5. 2018
Kterou jinou knihou ukončit měsíc lásky – máj, než tou, která popisuje nástrahy prvního zamilování? Probuzení Simona Spiera navíc již brzy zamíří na plátna kin, a tak nastal nejvyšší čas se s tímto příběhem seznámit.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 20. 4. 2017
Česká autorka knih Co muži dali a vzali a Mrcha má ráda napínavou četbu. Jaké knihy však čte v poslední době nejčastěji? O čem bude její příští kniha?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 10. 3. 2017
Tvorba a činnost spisovatele Davida Zábranského zasahuje do mnoha oblastí. Vedle psaní knih nedávno uvedl svoji úspěšnou divadelní hru ve Studiu hrdinů, publikuje kritické články pro média, je šéfredaktorem literárního portálu CzechLit.  
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 1. 6. 2018
Poslední měsíc před vypuknutí letních prázdnin se u nakladatelství nese ve znamení lehkého čtení, brožovaných vydání oblíbených knih a audioknih – zkrátka přípravy na cesty vrcholí i v knižním průmyslu.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 16. 4. 2018
Led nebo oheň, pokračování napínavého fantasy Sníh nebo oheň, je definitivně jednou z knih, která potvrzuje, že druhý díl dokáže ten první naprosto rozdrtit. Jakkoliv byl Sníh nebo oheň povedený, nedokáže se mu rovnat – v zápletce, ději ani v postavách.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 22. 5. 2018
Dalo by se říct, že Hunger Games verze 2.0 došly ke svému závěru. Stačí udělat poslední krok a vražedné Testování bude u konce. Ale bude mít Cia dost odvahy tento krok udělat? 
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 8. 6. 2018
Den co den vyšel v ČR poprvé v roce 2013 a nyní, o pět let později, máte možnost zakoupit si druhé vydání, tentokrát s filmovou obálkou. Titul se totiž dočká filmové verze! Ačkoli patří mezi romantické young adultky, nepočítejte s obyčejným románkem. Teprve tento příběh vám ukáže, jak moc je přátelství i láska výjimečná!
0
3
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 31. 5. 2017
Před 125 lety se v Petrkově narodil básník, překladatel a grafik, který českému publiku zpřístupnil díla do té doby neznámých francouzských a německých autorů.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 13. 6. 2018
Temná kapitola v zahraničí vyšla v roce 2017. Je debutem spisovatelky Winnie M. Li. Spisovatelka se nechala inspirovat svým vlastním temným zážitkem a tím dodala svému psychologickému románu jiskru, jež dokáže rozdmýchat oheň...
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 21. 5. 2018
O víkendu proběhlo vyhlášení cen Nebula pro nejlepší fantasy a sci-fi díla vydaná ve Spojených státech. Na rozdíl od ceny Hugo, ve které hlasují fanoušci, je toto ocenění udělováno profesní organizací amerických spisovatelů sci-fi.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 23. 10. 2017
Do dívky z hudební rodiny se zamiluje Král duchů – to nevěstí nic dobrého. Další kniha, kterou lze zařadit mezi oblíbené retellingy, seznamuje moderní mladé čtenáře s klasickou německou legendou. Nová kniha americké autorky S. Jae-Jones vás přenese do zimy.
0
4
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 15. 11. 2017
Australská autorka knih Manželovo tajemství, Na co Alice zapomněla nebo zfilmovaných Sedmilhářek dnes slaví narozeniny.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 3. 7. 2017
Příběh s příchutí léta, zmrzliny a prvních lásek slibuje kniha americké autorky Jenny Evans Welch. Jak se dívka postaví výzvě strávit léto s otcem, kterého nikdy nepoznala, jen proto, že si to její matka před smrtí přála?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 7. 3. 2018
Nemohli jste se dočkat pokračování? Svíralo vás z myšlenek na Colea a Ali i na originální zombie, proti kterým Ali s partou zabijáků stojí? To je dobře, protože horkou novinkou února je právě Alenka v říši zombií: Za zrcadlem!
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 14. 5. 2018
Právě skončil další ročník největšího knižního veletrhu na českém území. Které novinky nás čekají v oblasti fantasy literatury? Co zajímavého mohli návštěvníci zjistit? Objevujte s námi.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 19. 3. 2018
Pokud máte rádi netradiční podobu magie, všemožné druhy karet, trochu těch intrik, ale také ironií sršící cizinku nebo mluvící kočkoveverky, pak je Divotvůrce tím pravým čtením pro vás.
35. Útěk
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 18. 5. 2018
Jak by se vám líbilo, kdyby k vám do auta nasedla cizí osoba a začala se vám přehrabovat ve věcech jako je přihrádka či autosedačka malé dcerky? Kdyby vám podala kousek jejího oblečení a odcházela se slovy, že byste si měla dávat pozor na dceřiny věci? A na dceru?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 17. 5. 2018
Autorka knih Za zavřenými dveřmi a V pasti lží v dubnu navštívila Prahu, aby se setkala se svými fanoušky. Krátce před tím vydala třetí knihu, jejíž český překlad vyjde pravděpodobně až příští rok. Co o sobě prozradila tato mistryně psychologických thrillerů?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 23. 2. 2018
Očekávaný retelling Krásky a zvířete je oddechovkou pro nenáročné čtenářky, které touží po kouzelném a temném příběhu... Meagan Spooner v České republice u nakladatelství CooBoo vyšly dva díly série Ptačí zpěv. Možná se brzy dočkáme i dalších, protože spisovatelka rozhodně neusíná na vavřínech a stále pro své čtenáře píše!
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 16. 3. 2018
Medvědín je městečko, které by nemělo čím žít, kdyby nebylo hokeje. A tak se všichni soustředí na nadějné mužstvo juniorů, které se chystá do semifinále. Proč byste si tuto knihu měli přečíst právě vy?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 2. 4. 2018
Duben je onen měsíc mezi dvěma knižními svátky – březnem, měsícem čtenářů, a květnem, ve kterém se koná veletrh Svět knihy. Sezóna čtení je tak v plném proudu a i tentokrát bude z čeho vybírat.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 18. 4. 2018
Novinka nakladatelství Motto potěší převážně milovníky knih. Francouzská spisovatelka Christine Féret-Fleury se tentokrát zaměřila právě na knihy. Nejedná se o žádnou debutantku, na svém kontě již má několik děl. Jak Dívka, která četla v metru zapůsobí na české čtenáře?
0
1
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 28. 11. 2017
Český youtuber, který vydal knihu o svém dětství, dospívání a životu bez kamery, projíždí Českem. Křest a dvě autogramiády již proběhly, dalších pět jich internetovou celebritu ještě čeká. Jedna z nich proběhne právě dnes v Ostravě.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 5. 6. 2018
Lékař Hugh de Singleton se vrací v knize Zločin u kostela a má před sebou v nové funkci nejeden problém k vyřešení. Podaří se mu to? Mel Starr opět zavádí čtenáře do středověké Anglie.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 12. 12. 2017
Nevíte, co darovat té milé dámě, která vypadá trochu jako slečna Marplová, fištrón má jako Hercule Poirot a nezalekne se ani případů hodných Lincolna Rhyma?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 6. 4. 2018
Vydejte se mezi řádky – do světa biblioterapie, pacientů s rozličnými problémy a velkého množství především francouzské literatury. Michael Uras vás ohromí nejen svou znalostí klasiků 19. století.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 14. 12. 2017
Manželský pár, jehož portfolio zahrnuje knihy pro děti, dospívající i novinku ryze pro dospělé čtenáře – to jsou Jitka a Marek Hladkých. Jak se od pohádkových víl a skřítků dostali do Ústavu soudního lékařství a na pitevnu?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 12. 3. 2018
Dětská knížka dvojice českých grafiků o medvídkovi putujícím knižními světy byla objevem loňského roku. Letos se dobrodružné výpravy můžete zúčastnit i doma – díky karetní hře.
0
2
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 14. 3. 2018
14. března 1913 se narodil slovenský spisovatel a publicista, který vedle svých děl kritizujících režim proslul také jako první Slovák, který podepsal Chartu 77.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 15. 5. 2018
Jak pevná jsou rodinná pouta, kolik bolesti může člověk unést? Může jedno tajemství zničit celou rodinu a přetrhat mnohdy jemné nitky soudržnosti mezi jejími členy?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 1. 2. 2017
Právě vychází druhý díl knihy Superkrávy, která se objevila na loňském jarním Velkém knižním čtvrtku. Je určena čtenářům od deseti let.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 27. 2. 2017
Česká autorka s balkánskými kořeny bude ve středu číst ze své poslední knihy Jezero.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 9. 3. 2018
Už máte dost ponurých severských detektivek a rádi byste zkusili něco “domáčtějšího”? Polská spisovatelka Magda Stachula přichází s napínavým psychothrillerem, který si vás okamžitě získá, a to nejen díky zajímavému názvu.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 24. 4. 2018
Smrtonoš – novinka nakladatelství CPress s všeříkajícím názvem, výraznou ilustrací a lákavou anotací by podle všeho měla být kýženým kouskem pro teenagery. Tak pozor, tuhle jízdu si ale můžete užít, i když už je vám puberta cizí. A já vám řeknu proč!
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 22. 8. 2017
Fanoušci Kroniky královraha netrpělivě vyhlížejí slíbený závěr trilogie, Patrick Rothfuss mezi tím pracuje na dalším projektu v trochu jiné oblasti.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 20. 10. 2017
Autor letošní novinky Kosmonaut z Čech stráví příští rok téměř dva měsíce v České republice. Získal totiž rezidenční stipendium projektu Praha město literatury.
0
2
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 23. 3. 2018
Včerejší večer českých fanoušků překladové fantasy a sci-fi literatury poznamenala smutná zpráva: zemřel překladatel knih Terryho Pratchetta, Conanovek, Amberu či komiksů Hellboy a Myší hlídka.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 31. 7. 2017
V těchto dnech se na pultech knihkupectví začíná objevovat druhý díl knihy (ne)známého českého velikána Františka Kotlety – Poločas rozpadu. Připomenout si ten první, Spad, můžete i díky audioknize načtené Borkem Kapitančikem.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 26. 9. 2017
Nová služba pro čtení elektronických knih Bookport přináší u nás ojedinělý způsob, jak legálně, přitom celkem levně získat nabytou e-knihovnu. Vyzkoušeli jsme ji za vás! Jaké jsou první dojmy?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 21. 3. 2018
Zatoužili jste po nějaké dobré oddechové knížce, která vás svou zápletkou zahřeje u srdce? Máte rádi vtipné knihy okořeněné špetkou erotiky? Tak potom je Letuška čtením právě pro vás.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 3. 1. 2017
Autor Hobita a Pána prstenů se narodil před 125 lety.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 17. 2. 2017
Martin Selner je autorem úspěšného blogu Autismus & Chardonnay, který byl v posledním ročníku nominován na cenu Křišťálová lupa. V rozhovoru vypráví nejen o vlastním psaní, ale také oblíbených knihách, hudbě a vínu.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 8. 7. 2017
Dnes slaví narozeniny česká herečka, dabérka a oblíbená vypravěčka audioknih. Které knihy krášlí její hlas?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 26. 2. 2018
Sara Raasch přichází s první knihou ze světa Primorie – ze světa Ročních období a Střídavých období a boje o přístup k magii. Uprostřed toho všeho stojí hlavní hrdinka Meira...
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 5. 3. 2018
Novinka z pera Lauren Oliver je plná tajemství okolo vědeckého institutu a dvou dívek, jejichž životy se nenávratně střetly. Kniha o dívce, která je klonem, a o dívce, která má s klony společného více než jen jméno jejího otce. Záhada, která zaujme i toho nejvybíravějšího čtenáře.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 6. 6. 2018
Dnes začíná třídenní festival čtenářství, který ve městě pod Ještědem přivítá autory, ilustrátory a vydavatele dětských knih, ale především jejich čtenáře.
0
1
65. T3 Con
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 12. 6. 2018
Chcete se naučit lépe psát? Zajímá vás zejména fantastika? Potom jistě znáte Triumvirát, skupinu, která radí začínajícím autorům. Jejich další intenzivní odpoledne, na které si pozvali i zajímavé hosty, proběhne již tuto sobotu.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 3. 2. 2017
Kniha povídek začínajících autorů vyšla na podzim loňského roku. René Nekuda, nejen jako oblíbený učitel tvůrčího psaní, propojil cestování, psaní a efektivní pomoc ve výjimečné knize Hakuna Matata.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 15. 8. 2017
Alenka v říši zombií si vás už po prvotním zběžném pohledu omotá kolem prstu. Ostatně, proč by se jeden bránil? Krásná obálka se snoubí s údernou anotací a poutavým názvem, děj láká na odkaz Lewise Carrolla a Alenka, hlavní hrdinka tak zvláštního a specifického díla, se má pod taktovkou bestsellerové spisovatelky Geny Showalter, potýkat se zombie. K tomu nálepka YA a máme zaděláno na těsto.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 27. 2. 2018
Vyhrajte první díl fantasy trilogie dřív, než vyjde pokračování!
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 1. 3. 2018
Další měsíc je pryč a doba čekání na nové knihy se opět zkrátila. Na co se můžeme těšit v Březnu – měsíci čtenářů?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 8. 6. 2017
Česká autorka řady knih pro ženy a dívky umí číst za chůze, založila vlastní nakladatelství a pracuje na filmovém scénáři. Co dalšího o sobě prozradila tato dáma, na jejíž knižní křty chodí známé osobnosti?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 12. 7. 2017
Na konci samoty je melancholický příběh o osudové lásce, o zoufalých pocitech osamělosti a o hledání sebe sama, který rezonuje s nejhlubším podvědomím a dává tak prožít nevšední zážitek.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 20. 12. 2017
Lámete si hlavu s výběrem knih pro děti školou povinné? Vybrali jsme pětici titulů, kterými zaručeně uděláte radost. Když ne dětem, tak dospělým mladým duchem zcela určitě ano.
0
2
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 11. 5. 2017
Dnes slaví narozeniny grafik a ilustrátor, autor knih pro děti i starší čtenáře. Ocenění sbírá za svou knižní i animovanou filmovou tvorbu.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 12. 6. 2017
Motoko Kusanagi je kyborg. V elitní jednotce Sekce 9 bojuje proti teroristům, hackerům i zkorumpovaným politikům. Autor Shirow Masamune stvořil v knize Ghost in the Shell skvostnou akční mangu s lehkým filozofickým přesahem.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 29. 12. 2017
Český novinář přichází s dokumentárním hororem z konce temných 50. let. Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 2. 3. 2018
Myšlenka, že jednadvacetiletý mladík píše memoár, je vskutku zábavná. Karel Kovář, známý spíš jako youtuber Kovy, toho zatím za svůj život prožil dost, a tak držíme v rukou více než 200 stránkovou knihu.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 1. 3. 2017
Právě dnes začíná březen, třetí měsíc roku. Ten je však zároveň nazýván měsícem knihy, čtenářů či internetu. Co tedy vlastně tento měsíc oslavuje?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 28. 7. 2017
Po přečtení zavřít je univerzální návod na to, jak se chovat k divokým a dobrodružným knižním příběhům. Jinak se totiž může stát, že si postavy z knihy najdou vás!
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 8. 3. 2018
15. března proběhne událost spojená s vydáním 15 nových knih a také setkáním v knihovně s mnoha hosty. Velký knižní čtvrtek se letos koná již po třinácté. Na které novinky se můžeme těšit?
0
4
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 30. 5. 2017
Uživatelé služeb firmy Apple mohou nově nakupovat v českých Korunách. Které z rozšiřující se nabídky eletronických knih v českém jazyce jsou nejprodávanější?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 14. 10. 2017
Norská autorka fantasy ságy Havraní kruhy navštíví ve druhé polovině listopadu Prahu a Brno, zúčastní se festivalu Dny severu, který letos představí žánr Nordic Weird.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 14. 6. 2018
Muž, na kterého si vzpomene každý, kdo platí tisícikorunovou bankovkou, se narodil před 220 lety. Zaloužil se o národní obrození a je tak po právu strašákem značné části maturujících studentů.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 7. 8. 2017
Autobiografie nejúspěšnějšího odstřelovače amerických dějin vás sejme.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 21. 8. 2017
Poslední srpnovou středu se opět sejde young adult knižní klub Městské knihovny v Praze. Tématem budou hned dvě letošní novinky.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 15. 11. 2017
Vyhrajte novou knihu Liane Moriarty, autorky Sedmilhářek, Manželova tajemství a Zamilované hypnotizérky.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 28. 2. 2018
Řezník z Bruntálu, František Kotleta, nechal své fanoušky v loňském roce pořádně vydusit. Nejdříve jim naservíroval našlápnutý Poločas rozpadu, aby je později na závěřečný díl trilogie nechal čekat. Dočkali jsme se konce světa?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 4. 5. 2017
Co může člověk ještě ztratit, když už přišel o všechno? Sotva se Minnow Blyová dostala z jednoho vězení, kterým jí byla sektářská osada, míří do druhého – opravdového nápravného zařízení. Minnow však nepotřebuje nápravu, potřebuje něco zcela jiného.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 25. 9. 2017
Že jste paranoidní, neznamená, že po vás nejdou.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 22. 2. 2018
Autor české středověké fantasy zvládá vedle psaní knih mnoho úžasných věcí: jako superknihovník bojuje s informačním chaosem, navíc připravuje spoustu skvělých akcí v knihovně a ještě si vyučuje následovníky. Seznamte se s Mílou Lincem.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 2. 1. 2017
Nakladatelství Talpress, které v České republice vydává knihy Terryho Pratchetta, oznámilo vydání poslední knihy oblíbeného autora.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 20. 2. 2017
Britský autor sci-fi a fantasy oznámil, že chystá vydat pokračování příběhu, který vyšel poprvé před více než dvaceti lety.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 1. 12. 2017
Chcete vyhrát podepsaný první díl trilogie Havraní kruhy Siri Pettersen?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 27. 4. 2017
O české poezii, sociálních sítích, vydávání knih a plánech do budoucna jsme se bavili s čerstvě třicetiletým básníkem, kterému zanedlouho vychází souborné vydání jeho prvních tří sbírek. Vyprodá se stejně rychle, jako ty předchozí?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 12. 8. 2017
Víte, co má společného Stopařův průvodce po galaxii a švédská krimi série Milénium? Jedná se o trilogie v pěti dílech.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 30. 11. 2017
Norská autorka oceňované fantasy ságy ve druhé polovině listopadu navštívila Českou republiku. V rozhovoru prozradila, jaký je její vztah k Praze, kávě a Google Earth. Jak složité je stát se spisovatelem z povolání a jak se to Siri podařilo?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 12. 10. 2016
Český Grimm připravuje nové vydání klasického díla K. J. Erbena.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 19. 12. 2016
Oblíbené knihkupectví v Kaprově ulici sice na Štědrý den končí, jeho současná majitelka však pracuje na otevření v nových prostorách.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 30. 12. 2016
Básnické odpoledne Jana Těsnohlídka ml. pořádá 19. ledna PEN klub v Praze. Jako host vystoupí Martin Šindelář.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 21. 1. 2017
Kolik knih za rok zvládnete přečíst? Darius Foroux, autor blogu o produktivním životě a knize o prokrastinaci, přináší tipy, jak přečíst více knih.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 9. 2. 2017
Rozhodli jste se, že si koupíte čtečku e-knih. Dokonce už víte, že chcete Kindle. Po kterém z produktů, jež jsou u nás dostupné, však sáhnout?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 26. 2. 2017
Tento americký miliardář je důkazem, že čtení knih má cenu. Inspirujte se tituly, které pomohly změnit jeho život.
0
2
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 14. 3. 2017
Právě vychází nová kniha, která mladším dětem představí světové dějiny od velkého třesku po současnost, pro starší čtenáře může být zábavným podnětem k dalšímu studiu.
Publikováno: 2. 5. 2017
Nemáte pro koho psát? Rádi byste se dělili o své čtenářské prožitky, ale nechce se vám zakládat blog? Máte touhu se v recenzování zlepšovat?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 21. 4. 2017
Liane Moriarty, australská autorka románů pro ženy, se nebrání pokračování Sedmilhářek, které byly nedávno zfilmovány.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 30. 4. 2017
Známe výherce soutěže o knihu Terezy Čihákové. Nejste to náhodou právě vy?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 10. 7. 2017
KGB měla Sovětský svaz pod naprostou kontrolou. Její metody byly dokonalé a smrtící. Soupeřící CIA se proto dlouho nedařilo umístit agenta do samého srdce Sojuzu – Moskvy. Pak se jí ale jeden ozval sám. Byl jím Adolf Tolkačev, specialista na radarovou techniku z přísně střeženého leteckého závodu.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 16. 8. 2017
Dobrá znamení budou další knihou Neila Gaimana, která získá i svou seriálovou podobu. V letošním roce měli premiéru Američtí bohové.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 21. 11. 2017
V Praze v těchto dnech probíhá festival japonské kultury Japan Week. Knihy sice nejsou jeho doménou, nicméně se díky němu můžeme i v tomto národě literárně inspirovat. Jak?
0
1
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 1. 2. 2018
Leden, měsíc s minimem nových knih, je konečně za námi. Pojďme se podívat, jaké pecky pro nedočkavé čtenáře připravují vydavatelé v následujících týdnech.
0
3
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 22. 11. 2016
Nový román odehrávající se v roce 2053 vydalo minulý týden Argo. Dnes můžete přijít na jeho křest.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 12. 12. 2016
Autorka Harryho Pottera se spojila s fanynkou z Aleppa, aby jí zaslala četbu s oblíbeným hrdinou. Dívka J. K. Rowlingové přes Twitter poděkovala.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 5. 2. 2017
První díl Kroniky královraha vyšel před deseti lety, autor chystá speciální edici této knihy. Zároveň stále pracuje na závěrečném dílu trilogie.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 31. 3. 2017
Pouť do Země východní je název krátké novely Hermana Hesseho, která v těchto dnech vychází v péči nakladatelství Argo.
0
0
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 1. 4. 2017
Dnes slaví 88. narozeniny francouzský spisovatel českého původu, čestný občan města Brna a držitel mnoha českých i francouzských literárních cen.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 7. 7. 2017
Zuzana Hartmanová přichází na českou knižní scénu se svou fantasy prvotinou - povídkovým románem nazvaným podle jedné z nich - Noční labuť. Hlavní hrdinkou je nekromantka Nix.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 5. 10. 2017
Britský autor japonského původu dnes odpoledne získal od Švédské akademie prestižní ocenění, se kterým je vedle světového věhlasu spojena i finanční odměna.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 12. 10. 2017
Co mají společného Gavin Extence, Petra Soukupová, Michal Viewegh a Pavel Kosatík? Sejdou se nejen na jednom pultu v knihkupectví, ale i na společné autogramiádě. Již 19. října.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 6. 12. 2017
Oblíbený bruntálský autor drsných a postapokalyptických románů míří představit své poslední dílo, Rázovou vlnu, do Ostravy. Beseda spojená s autogramiádou se koná již v pátek.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 8. 12. 2017
Nevíte, co s volnou sobotou? Pro fanoušky fantastických světů obnovilo nakladatelství Argo ve spolupráci s Klubem Julese Vernea malý con – Minicon. Letos se jej účastní přední hvězdy české fantastiky.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 15. 12. 2017
Kriminální příběh s prvky hororu od českých autorů přivádí čtenáře do neobvyklého prostředí – na pitevnu. Zůstáváme však také v místě pro mnohé důvěrně známém – v Praze.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 2. 1. 2018
Zajímá vás, jaké je spojení čínského sci-fi a hlasu Jeremyho Clarksona? Audiokniha z Audiotéky vás zavede do víru kulturní revoluce, virtuální reality a ještě mnohem dál. A bude to jízda hodná Top Gearu!
122. Gemina
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 22. 1. 2018
Druhý díl trilogie Akta Illuminae zavádí čtenáře na vesmírnou stanici Heimdall. Úplně noví hrdinové zažívají úplně nové dobrodružství, neobvyklá forma vyprávění a grafické zpracování však zůstalo zachováno. Je to stejně dobré jako první díl?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 29. 12. 2016
Prodej e-knih v ČR stoupá. I tak je ale výrazně nižší než v západní Evropě. Důvodem je láska ke knize jako artefaktu a také pirátství.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 7. 5. 2017
Chystáte se do Prahy na Svět knihy? V sobotu můžete programově pestré akce s knižní tematikou stihnout dokonce dvě.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 10. 6. 2017
Tentokrát netradičně v úterý se sejde čtenářský klub pořádaný v Městské knihovně v Praze. Tématem bude literatura Tchaj-wanu a hlavním hostem překladatelka Jana Benešová.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 21. 6. 2017
Klasické dílo science fiction se představuje jako audiokniha. Záhadný objekt se řítí sluneční soustavou a lidstvo 22. století se s tím musí vypořádat. Má tato kniha ještě po téměř půl století od prvního vydání co nabídnout současným čtenářům a posluchačům?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 23. 7. 2017
Autor série Řeky Londýna právě končí svou návštěvu v České republice. Zastihnout jste ho mohli v Praze, Ostravě a Pardubicích. Tento výrazný britský autor je také velmi upovídaný a prozradil na sebe mnoho osobních informací.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 2. 8. 2017
Být z královského rodu je už odnepaměti snem snad každé malé dívenky. Kdo by taky nechtěl žít na zámku, nosit ty nejkrásnější šaty a účastnit se honosných bálů a oslav? Princezna v nás vždy vzbuzovala pocit krásné a vznešené dívky, na kterou čeká charismatický princ, který si ji odveze na bílém koni a oni spolu budou žít šťastně až na věky. Zkusili jste se na to ale někdy podívat z druhé strany?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 9. 8. 2017
Když přijde na řadu téma scifi a fantasy, každý hned dokáže vylovit z paměti pár jmen, které si ve spojitosti s těmito žánry vybaví. I na téma česká literatura se dá vyjmenovat spoustu jmen. Ale zeptejte se na českého autora kvalitní fantasy nebo scifi a většinou nastane odmlka tichého přemítání.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 2. 10. 2017
Šest vran, titul, který v zahraničí i u nás vyvolal obrovský ohlas, byl do čtenářského podvědomí přenesen hlavně díky své pěkné fasádě a někdy snad až přehnaně vyznívajícím superlativům. Tato nová duologie ze světa grišů nemá však navzdory všem očekáváním pojednávat o šlechetných motivech, ani hrdinech, ale o šesti odpadlících, co se chystají na misi, která je buď zatratí, nebo z nich udělá legendy. Misi, ze které by se neměli vrátit.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 10. 10. 2017
Martin Selner, jehož blog byl nominovaný na Magnesii Literu, vydává své zážitky s autistickými dětmi jako knihu. Podařilo se to i přes to, že v populární anketě nezvítězil.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 16. 10. 2017
To, že rodičovství není žádná sranda, víme všichni. Fredrick Backman se na to ovšem v knize Co by můj syn měl vědět o světě podíval se shovívavým nadhledem a výsledkem je nadmíru zábavné čtení, ve kterém se poznají všichni rodiče (a nejen ti).
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 24. 10. 2017
Chcete mít ve své sbírce podepsanou knihu Martina Bečana? Stačí odpovědět na jednu otázku...
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 2. 11. 2017
Poslední ze série rozhovorů pořízených na Humbook Festu odhalí zákulisí uměleckého života, ale také americkou vášeň pro baseball a tipy pro práci se sociálními sítěmi. Joelle Charbonneau zvládá vše!
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 14. 11. 2017
Americká patoložka Margaret Campbellová a čínský detektiv Li Jen se ve čtvrtém díle Čínských thrillerů od Petera Maye, autora Trilogie z ostrova Lewis, setkávají ve Spojených státech.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 8. 1. 2018
Military titul Poslední mstitel je příběhem Kevina Lacze, příslušníka SEAL Team Three, který bojoval s Chrisem Kylem v bitvě o Ramádí. Srovnání s Americkým sniperem se nabízí. I tento výjimečný muž se vám svými vzpomínkami na drsné události vryje pod kůži a zobrazí vám vztahy mezi SEAL emotivněji, než kdy předtím.
0
2
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 11. 1. 2018
Dnes slaví narozeniny britský autor humorné fantasy. Proslavil se sérií románů, jejichž hrdinkou je agentka speciálního detektivního útvaru na odhalování literárních padělků, Thursday Next.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 19. 1. 2018
Pokračování oblíbené fantasy série Kroniky pozůstalých, která si již prvním dílem dokázala získat přízeň čtenářů, dokazuje, že rozhodně nešlo o náhodu. Na čtenáře čeká nebezpečné dobrodružství, intriky a nový hrdina, z kterého už na první pohled nekouká nic dobrého.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 6. 2. 2018
Úspěšný spisovatel Tommy Deveraux, který založil svoji kariéru na traumatickém zážitku z dětství, je nyní nucen potýkat se s duchy minulosti. Kdysi byl totiž spolu se svými dvěma přáteli svědkem trestného činu...
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 8. 2. 2018
Již páté vydání knihy oblíbené autorky Nory Roberts před Vánocemi zavítalo na pulty knihkupectví. Veřejná tajemství přinášejí čtenářům zajímavý mix romantiky s detektivní zápletkou a vskutku thrillerovými prvky.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 31. 8. 2016
Už od roku 2011 je poslední srpnový den věnován nepřečteným knihám.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 19. 1. 2017
Jan Těsnohlídek ml. bude od 17 hodin v Praze číst ze své poslední sbírky. Pokud nestíháte, autor nabízí ještě několik příležitostí, kdy se s ním v lednu můžete setkat.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 13. 2. 2017
Tento týden budou v Praze podepisovat knihy snowboardistka Eva Samková, spisovatel Michal Čagánek a módní kritička Františka Čížková.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 15. 2. 2017
Nakladatelství Host právě posílá do světa novou komiksovou knihu pro děti. Slibuje však zábavu i pro dospělé.
ilustrační obrázek článku
Andrea Čapková
Publikováno: 5. 3. 2017
Bylo, nebylo... Znáte pohádku o dívce s neskutečně dlouhými vlasy, kterou zlá čarodějnice uzavřela do vysoké věže, kde ji věznila dlouhé roky, až ji jednoho dne objevil princ? Seznamte se s Cress, s hrdinkou třetího svazku Měsíčních kronik.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 25. 3. 2017
Nová kniha Victorie Schwab, kterou znají spíše mladší čtenáři, vychází právě v těchto dnech. Tentokrát se ale bude jednat o dobrodružství pro dospělé.
0
3
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 6. 5. 2017
Americký autor detektivek a thrillerů dnes slaví 67. narozeniny. Oblibu čtenářů si získal díky sérii s ochrnutým vyšetřovatelem Lincolnem Rhymem.
0
4
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 10. 5. 2017
Dnes večer se koná několik literárních akcí, mezi kterými dominuje Noc literatury. Můžete však také vyrazit na křest knihy Jana Těsnohlídka ml.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 5. 7. 2017
Anglický Book Club Městské knihovny v Praze se tentokrát vydává na knižní toulky. Ať již cestujete prstem po mapě, s průvodcem v ruce nebo čtete knihy o celoživotním putování, příští setkání je určeno právě vám.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 28. 8. 2017
Po sedmi letech od původního vydání se i k nám díky intervenci nakladatelství Argo dostává první komiksové dobrodružství světově proslulé Lady Mechaniky, dílem stroje, dílem ženy, která si nerozpomíná na svůj původ a minulost a proto si za svou adoptuje kariéru dobrodružky, lovkyně a vyšetřovatelky, kdy se setkává v soubojích na život a na smrt jak s protivníky novými, tak i se starými známými.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 5. 9. 2017
Nastává období knižních žní. I když ta pravá sklizeň nastane později, zářijové novinky ve vašich knihovničkách jistě zazáří.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 18. 9. 2017
V knížkách pro děti je možné leccos. Lišák s divočákem se mohou cpát bramboráky a jepice během svého jednodenního života poučovat ostatní jak žít. A téma neodvratné smrti může být podáno jako veselá historka s barevnými obrázky.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 4. 10. 2017
Je to tu! Dlouho očekávané knižní žně právě začínají. Není se čemu divit, do Vánoc zbývá nějakých 80 dní, takže budete mít z čeho vybírat a o co si napsat Ježíškovi.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 7. 10. 2017
Česká sci-fi autorka Julie Nováková má četné zkušenosti s vydáváním v zahraničních magazínech. Příští týden se o své zkušenosti podělí v pražské městské knihovně.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 17. 10. 2017
S autorkou Šepotání a novinkové Krverůže jsme se setkali na festivalu young adult literatury Humbook. Jak dlouho píše knihu a kolikrát ji přečte? Proč tvoří právě retellingy pro mladé dospělé? Přinášíme první ze série rozhovorů.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 13. 11. 2017
Nocte bylo šokující a bouřlivé prozření, ale teprve s Verum poznáváte, že nic není konečné a Calla je teprve na začátku svého příběhu. Ještě má hodně co vyprávět a prožít.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 20. 11. 2017
Tisíc kousků tebe působí jako velmi poetický název a čtenářky nejspíš očekávají i velmi romantickou, zdánlivě možná až přeslazenou tvorbu, ve které půjde jen o melodramatické vztahy. To byste se však spletly, drahé čtenářky. Příběh nabízí mnohem, opravdu mnohem víc!
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 22. 12. 2017
Ona je výslechová specialistka, on subjekt. Ona si zachraňuje život, on nic neví. Stephenie Meyer se vrací do oddělení pro dospělé, a to se špionážním thrillerem Specialistka.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 24. 1. 2018
Kdo se nikdy neponořil do Zeměmoří, jako by nebyl. Na poslední plavbu se vydala autorka tohoto slavného fantastického světa, zemřela v pondělí ve věku 88 let.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 14. 11. 2016
Nová kniha Ladislava Zibury popisuje 1 500 km dlouhé pěší putování mladého nešiky po Nepálu a Číně.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 6. 12. 2016
Kuchařku To nejlepší od českých a slovenských food blogerů vydává časopis Apetit. Dnes můžete přijít na její křest.
0
4
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 14. 1. 2017
Jak vypadá komiks budoucnosti? Čtenáři využívající tablety a počítače již nemusejí otáčet stránky jako v knize. Český projekt Nanits Chronicles však jde ještě dál.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 22. 1. 2017
Kniha, která je unikátní výtvarným zpracováním i příběhem svého vzniku, pochází z pera držitele Magnesie Litery Petra Stančíka a držitelky ceny Muriel, ilustrátorky Toy Box. Jak se tato spolupráce vydařila?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 29. 1. 2017
Dva velké pražské fotbalové kluby, Sparta a Slavia, se spolu už 30 let pravidelně utkávají na Silvestra. Nová kniha, která se historii těchto zápasů věnuje, bude pokřtěna příští týden v Praze.
0
4
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 10. 2. 2017
Dnes by oslavil 88. narozeniny literární otec Baryka, Naschválníčků či Pěti báječných strýčků. Zemřel v roce 1995.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 12. 2. 2017
Nedávno jsme vám přinesli pár tipů Dariuse Forouxe, jak přečíst 100 knih za rok. Troufáte si na víc? Charles Chu jde dál. Radí, jak přečíst 200 knih ročně.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 15. 3. 2017
Dnes je tomu právě měsíc, co mi kurýr přinesl zásilku od společnosti Amazon. Jaké jsou první dojmy a proč jsem sáhla po čtečce, ačkoli jsem hrdou majitelkou víceúčelového tabletu?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 23. 4. 2017
23. duben je dnem, kdy zemřel Miguel de Cervantes Saavedra či William Shakespeare. Na jejich počest vyhlásilo UNESCO tento svátek.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 7. 4. 2017
Už dnes večer se v pražském Divadle Na Prádle koná beseda a čtení z knihy jihokorejské autorky, která vyvolala vlnu zájmu po celém světě.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 17. 4. 2017
Pokračování knihy Dvůr trnů a růží můžete již týden obdivovat v českých obchodech. Jedná se o dobrodružství epických rozměrů, nebo jen trochou akce opepřenou romantiku?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 2. 5. 2017
Před 158 lety se narodil autor Tří mužů ve člunu. Znáte však jeho životní osudy a další díla?
172. SPAD
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 1. 5. 2017
Kotleta je zpět. Spad ukazuje svět poté, co si pár států vyměnilo jaderné navštívenky.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 8. 5. 2017
V rámci veletrhu Svět knihy se koná řada doprovodných akcí. Páteční literární večer proběhne ve spolupráci se Skandinávským domem.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 18. 5. 2017
Příští setkání klubu Fresh Books bude mít hned dvě témata, dvě knihy, o kterých si budete moct s dalšími fanynkami young adult žánru popovídat. Opět se sejde příští středu.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 19. 5. 2017
25. května každý rok si fanoušci Stopařova průvodce Galaxií připomínají jeho autora, Douglase Adamse. Jak? Za pomoci ručníku.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 22. 5. 2017
Jákobovy barvy jsou duhový příběh na pozadí černobílé reality. Jákobovy barvy nesou štítek druhá světová válka, a přesto se od jiných knih liší.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 25. 6. 2017
Britský autor městské fantasy, kterého proslavila série Řeky Londýna, míří do české kotliny. V polovině července jej můžete potkat v Praze a Ostravě.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 24. 7. 2017
První detektivka známé české autorky vychází tento týden. Den před oficiálním uvedením se můžete zúčastnit jejího křtu, případně i Literárního salónu.
0
3
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 10. 8. 2017
Dnes slaví narozeniny autorka oblíbené dystopické trilogie Hunger Games.
0
2
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 25. 8. 2017
Známý a oblíbený brazilský spisovatel včera oslavil významné životní jubileum. Věděli jste ale, že se jeho život mohl ubírat zcela jiným směrem?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 30. 8. 2017
Použité duše jsou třetí knihou Christophera Moora, která vychází v českém překladu, ačkoli jich napsal celkem patnáct. Znovu se vydáváme s vetešníkem Charliem Asherem do tak trochu jiného San Franciska, ve kterém se tak trochu ztrácejí duše zemřelých.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 31. 8. 2017
Říkáte si, proč knižní web připomíná osobnost, která měla s literaturou pramálo společného? Lady Diana Spencer, známá jako pricezna Diana, byla natolik významnou osobností, že ovlivnila literární tvorbu nejednoho národa. I toho našeho.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 6. 9. 2017
Cestovali jste o prázdninách? Pokud vám nevyšla žádná exotická destinace, můžete se vydat do Japonska s knižním klubem v pražské knihovně.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 17. 10. 2017
Podepsaný výtisk nové knihy Anity G. Howard se těší na svého čtenáře!
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 18. 10. 2017
Stephanie Perkins sestavila povídkovou sbírku dvanácti populárních autorů s dvanácti letními povídkami. Najdeme mezi nimi Leigh Bardugo, Veroniku Roth nebo Cassandru Clare, které budou znát fanoušci young adult literatury. Připomeňte si atmosféru prázdnin a letních dní a nocí.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 24. 10. 2017
Kaziměsti jsou jeho první knihou, píše povídky, pracuje v médiích, dělá doktorát a vyrábí kouzelnické hůlky. Mladého českého autora fantasy, hororu a new weird jsme vyzpovídali na festivalu Humbook.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 30. 10. 2017
Existují díla, která jsou psána s velkými ambicemi a ty i naplní. Pak jsou ta, která se o to úporně snaží, ale jaksi se nepovede. A nakonec taková, která si nehrají na nic a jejich prvním a posledním úkolem je čtenáře pobavit, případně mu ukrátit dlouhou chvíli v čekárně u lékaře nebo při jízdě vlakem. Do kategorie těch posledních patří i románový debut Marka Dvořáka.
0
1
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 11. 11. 2017
Americký autor historických románů dnes slaví 91. narozeniny. Jeho trilogie Ranhojič, Šaman a Lékařka je známější a oceňovanější v Evropě než v jeho rodných Spojených státech.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 27. 11. 2017
Záchrana sestry ve viktoriánském Londýně – právě o něm vám bude vyprávět Evelyn Wyndhamová. A co skrývají tajemní pánové, kteří ji doprovázejí? Nová kniha Taruna Shankera a Kelly Zekas vás zavede tam, kam byste se sami neodvážili
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 29. 11. 2017
Lidé si zkonstruovali stroje, aby za ně dělaly těžkou práci. Stroje ale nyní povstaly a snaží se své otrokáře vyhubit. Poslední hrstky přeživších se skrývají v útrobách nejvyšších hor a ti nejodvážnější bojují za lepší budoucnost a chrání poslední zbytky lidskosti.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 11. 12. 2017
Věděl to Daniel Defoe, věděl to Andy Weir, ví to Charles Martin. Příběhy přeživších v sobě zkrátka skrývají cosi neotřelého, co nás přitahuje a láká, a to i přestože jsme tyto příběhy v různých variacích objevovali zas a znova. Co nám ale může nabídnout Hora mezi námi?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 14. 12. 2017
Nová kniha Marka a Jitky Hladkých vás zavede do prostředí márnic a piteven. Chcete vyhrát nový český hororový příběh?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 16. 12. 2017
Představte si, že máte tatínka, jehož nejoblíbenějším sportem je sledování Rallye Dakar v televizi a sebrat mu ovladač v době, kdy vysílají Top Gear, se rovná sebevraždě. Ročně přečte jednu knihu. Kterou mu ale vybrat?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 26. 12. 2017
Chcete číst něco neotřelého, co vás nebude nudit ani zbytečně zvedat adrenalin? V tom případě je román Eleanor se má vážně skvěle pravou volbou. Do rukou se vám dostává emocemi nabitý debut, který si podmanil čtenáře v mnoha zemích.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 30. 12. 2017
Které knihy letos rozzářily Vánoce? Podívali jsme se pod vánoční stromečky a do instagramových profilů nejen českých čtenářů. Třeba mezi nimi najdete zajímavé tipy na povánoční výprodeje.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 10. 1. 2018
Román s příchutí javorového sirupu – i ta by se dala popsat nová kniha Susan Wiggs. Annie má dokonalý život, stačí ale krátký okamžik a všechno je vzhůru nohama.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 25. 1. 2018
V pondělí a úterý proběhla v Městské knihovně v Praze konference Do černého. Knihovníci a knihovnice z celé republiky se na ní dělili o své nápady, jak udělat z knihovny ještě lepší místo. Které trendy teď hýbou knihovnickým světem?
0
4
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 23. 11. 2016
Ode dneška až do 2. prosince probíhají v Praze Dny Severu. Ačkoli je ústředním tématem hudba, můžete se v rámci této akce setkat i s autory knih.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 14. 12. 2016
Tradiční knihkupectví v Kaprově ulici v centru Prahy na Vánoce končí. Do té doby chystá několik rozlučkových akcí.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 16. 12. 2016
Fra Book Club se sejde opět v pondělí, tentokrát na téma Dickensovy Vánoční koledy.
0
7
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 24. 12. 2017
Tým Zeedee přeje všem čtenářům, knihomolům a recenzentům klid na čtení.
0
7
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 9. 1. 2017
Vybíráme z edičních plánů nakladatelství zajímavé novinky, které se ještě v lednu objeví na pultech knihkupectví.
0
2
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 13. 1. 2017
Dnes je pátek třináctého, pro mnohé smolný den. Kdo se nezalekne černé kočky, může si vybrat černou knihu.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 20. 1. 2017
Jak přežít v současném šíleném světě, uživit rodinu, udržet vztah a nezbláznit se z toho? K tomu vychovávat autistické dítě? Alex tápe a pomůže mu jedna z moderních šíleností - Minecraft.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 6. 2. 2017
Jaké zajímavé čtení přináší nejkratší měsíc roku? Vybíráme z edičních plánů nakladatelství knihy, které můžete již brzy očekávat u vašich oblíbených prodejců.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 23. 2. 2017
Vánoce bez Keplera jsme přežili, teď vám to vynahradí i s nádavkem! A to děsivými scénami, po kterých si v noci na záchod nezajdete, bestiálními vraždami s časovaným utrpením, několikero ustřelenými hlavami a i těch nebohých králíků padne za oběť přehršel. A možná přijde i Zdeněk Pohlreich.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 3. 3. 2017
Obchodní centrum v pražských Letňanech v rámci čtenářského března připravilo sérii besed a autogramiád se zajímavými hosty. Láká na jména jako Svěrák, Viewegh nebo Ella Woodward.
0
3
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 23. 3. 2017
Právě vychází nová kniha jihoafrického autora thrillerů Deona Meyera, Kobra. Co všechno zneklidňuje detektiva Bennyho Griessela?
0
2
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 11. 4. 2017
Dnes slaví své narozeniny novinář a oblíbený autor historických detektivek a faktografických knih. Vydal více než sto padesát knih.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 3. 5. 2017
Tento měsíc se dočkáme nejen spousty nových knih, ale i dvou významných událostí: veletrhu Svět knihy a Noci literatury. Která díla byste při svých toulkách mezi stánky neměli minout?
Publikováno: 5. 5. 2017
Zajímá vás konkrétní typ článku? Filtry vám v orientaci na Zeedee pomohou.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 23. 5. 2017
Novinku žánru fantasy české autorky Zuzany Hartmanové mohou skalní fanoušci obdivovat již téměř měsíc. Oficiální křest ale proběhne až tento týden.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 29. 5. 2017
Nakladatelství Host Brno vydalo tento měsíc český sci-fi debut. Jeho křest proběhne tento týden v Praze.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 16. 6. 2017
Již zítra se koná Crwecon, sraz fanoušků všemožných komiksových žánrů. Pořádá ho nakladatelství Crew již tradičně v pražském klubu Cross.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 23. 6. 2017
Francis Urquhart je parchant. A pěkně mazaný. Pod fešáckou fasádou dlouholetého loajálního politika vládní strany se skrývá ambiciózní Machiavelliho pohrobek. Neštítí se ničeho, obratně tahá za nitky a stoupá vzhůru. Dostoupá až na samý vrchol britské politiky?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 25. 7. 2017
Ať je vaše odpověď kladná či záporná, již zítra se o tomto smělém českém projektu můžete dozvědět více. Její autoři budou hosty povídání v nové knižní kavárně na Václavském náměstí.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 29. 7. 2017
Další film podle slavné knižní předlohy brzy zamíří do kin. Tentokrát půjde o akční podívanou ze světa virtuální reality a počítačových her.
218. Osm
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 4. 8. 2017
Radka Třeštíková je v současné době jednou z nejznámějších českých autorek. V tomto roce se na pulty knihkupectví dostala novinka Osm. A přestože anotace láká na „tak trochu jinou detektivku“, román by měl být podle slov autorky především o lásce – o tom, co jsme pro ni schopni obětovat a jak daleko jsme ochotni ve jméně zmiňovaného citu zajít.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 18. 8. 2017
Okurková sezóna je v plném proudu, dovolené ještě chvíli pokračují. Pokud již nemáte do konce prázdnin co číst, přinášíme další knižní tipy.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 1. 9. 2017
Je 1. září, školy čas. I když mají letos žáci i učitelé ještě pár dnů k dobru, dnešní datum přímo vybízí k tomu, abychom se podívali, co je nového ve vzdělávání a jak se na nový školní rok připravil Tomáš Feřtek.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 27. 9. 2017
Když už si myslíte, že váš život najel do těch správných kolejí, stane se něco, co vás dokonale vyvede z omylu. Stejně jako Stellu. Dostane šanci prožít takový život, jaký si vysnila?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 27. 10. 2017
Pokračování Šeherezádiny strastiplné cesty za zlomením kletby je tady!
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 31. 10. 2017
Na populární akci Velký knižní čtvrtek navazuje událost, která propaguje mluvené slovo: Velký audioknižní čtvrtek. Koná se již tento týden a představí 11 novinek.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 2. 11. 2017
Vyhrajte podepsanou knihu Joelle Charbonneau! Chcete ji? Co jste pro to ochotni udělat?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 3. 11. 2017
Existují dva způsoby, jak knihu Muž, který hledal svůj stín nazvat. Buď „páté pokračování Milénia“, pokud patříte do liberálnější skupiny čtenářů, nebo „druhá knížka od toho chlapa co jako navazuje na Larssona“, pokud vám onen součet nevoní.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 10. 11. 2017
Novinka od A. J. Finna si označení „Top thriller“ skutečně zaslouží. Podmanivý, tajuplný a napínavý román vám splní všechna očekávání a nechá váš dech zatajený. Pokud jste knihu doteď míjeli, je čas to napravit!
0
2
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 22. 11. 2017
Dnes si připomínáme amerického autora, který je známý především díky knihám Tulák po hvězdách a Volání divočiny. Celý jeho život ale byl docela divočina a skončil právě 22. listopadu před 101 lety.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 2. 12. 2017
Druhý díl trilogie Havraní kruhy norské autorky Siri Pettersen provokuje obrázkem obálky i názvem. Fanoušky série však rozděluje také změna prostředí.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 5. 12. 2017
Na první pohled jsou k nerozeznání od lidí. Při bližším prouzkoumání je však zřejmé, že první dojem byl nebezpečně mylný. A pokud ublížíte jejich chráněnci, nedožijete se příštího nadechnutí. Diabolici, geneticky upravení jedinci, existují pro jediný úkol – ochránit člověka, který se stal jejich osudem.
0
4
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 3. 1. 2018
Po vánoční nadílce jsou novoroční nabídky vydavatelů poněkud střídmé. Přesto se mezi nimi najde několik novinek, které by neměly uniknout vaší pozornosti.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 15. 1. 2018
Třetí díl ze série Rudá královna přináší nová poslání, tajemství, která se podařilo vyřešit, a problémy, které se Rudé královně Mare postavily do cesty. Bude to dlouhá cesta, ale rozhodně bude stát za to.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 29. 8. 2016
Nakladatelství Argo minulý týden oznámilo, že nevydá pokračování čtyřdílné ságy Havraní bratrstvo.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 12. 9. 2016
Již brzy očekávejte v knihkupectvích první díl série Země příběhů mladého amerického autora Chrise Colfera.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 12. 10. 2016
Už zítra se koná jubilejní 10. ročník Velkého knižního čtvrtku.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 30. 10. 2016
Autorka Řádu kraje světa a manželka jiného polského spisovatele, Jaroslawa Grzedowicze, se pokusila o vlastní verzi Stopařova průvodce po galaxii okořeněného kulinární tematikou.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 7. 1. 2017
Rok 2016 je za námi, a přestože vydavatelství již zveřejňují své plány na nadcházející měsíce, redakce Zeedee pro vás vybrala deset knih, které vyšly v loňském roce a které byste neměli minout.
0
8
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 16. 2. 2017
Právě dnes si připomínáme výročí narození autora knih Vosí továrna či Vraní ulice.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 6. 3. 2017
Knižní klub čtenářů young adult literatury v Městské knihovně v Praze se sejde i tento měsíc. Tématem bude oblíbená série Měsíční kroniky.
0
1
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 17. 3. 2017
Dnes by oslavila 50. narozeniny oblíbená česká autorka románů pro ženy. Sepsala třicet knih, z nichž některé se dočkaly filmového zpracování.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 26. 3. 2017
Nový román Emila Hakla bude tématem dalšího setkání čtenářského klubu v Café Fra. Akce se zúčastní i autor, počet míst je však omezený.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 28. 3. 2017
Přátelství napříč staletími se rozvine mezi dvěma mladíky, kteří žijí pár kilometrů a sto let od sebe. Jak je tedy možné, že si posílají dopisy?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 2. 4. 2017
Tento týden proběhlo vyhlášení jedné z nejprestižnějších britských literárních cen, která se věnuje dětské literatuře. Zvítězila kniha, která letos vyjde i u nás.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 26. 4. 2017
Od pondělí až do pátku 5. 5. probíhá ve Zlíně literární festival, na kterém můžete potkat mnoho zajímavých hostů a zúčastnit se nejen besed, ale i filmového promítání nebo třeba panelové diskuze.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 13. 5. 2017
V průběhu pátku byly na největším českém knižním veletrhu vyhlášeny výsledky dvou cen: pro nejlepší audioknihy a pro nejhorší překlad.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 17. 5. 2017
Komiksová jednohubka ulovená na veletrhu Svět knihy láká nejen svou výraznou barevnou ilustrací, ale i silným příběhem o odvaze a přátelství mezi ustrašeným Veverčákem a lehkomyslným Ptákem.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 19. 6. 2017
Když se dítěti daří a má samé jedničky, obvykle to v jeho blízkém i dalekém okolí vzbuzuje radost. Ovšem v okamžiku, kdy se baví jedině atlasem světa a malou násobilkou, přichází na řadu lékař. A někdy, když je tento problém zvlášť akutní, i asistenční jednorožec.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 22. 6. 2017
Autoři oceňovaného blogu o životě nejen v Brně představí svůj literární počin příští týden i v Praze. Půjde o první večer z cyklu Na vlnách MKP.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 30. 6. 2017
Markéta Harasimová ve své poslední knize vytáhla mladou ženu z Prahy, nechala ji zničit si manželství i vztah s matkou a vrhla ji na jižní Moravu, do víru vinobraní. Jak si Viola poradí s nástrahami osudu?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 1. 7. 2017
Dnešním dnem začíná platit daňový balíček, který umožní vznik nového zaměstnaneckého benefitu – slevy na nákup knih.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 16. 7. 2017
Autor Dekameronu se narodil před 704 lety. Tento proslulý a ve své době inovativní básník byl také prvním životopiscem dalšího italského velikána.
0
2
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 20. 7. 2017
Dnes slaví narozeniny držitel Magnesie Litery a šéf nakladatelství Academia, Jiří Padevět.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 22. 7. 2017
Film podle bestselleru Joa Nesbøho můžeme očekávat již na podzim.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 26. 7. 2017
Každý v létě relaxuje jinak. Někteří lidé (třeba já) si pod odpočinkovým čtením představují co nejnapínavější thriller. Milovníci dějových zvratů jistě zaznamenali vydání knihy Ví o tobě, slibující překvapivý konec. Vychvaluje ji i Stephen King, no nedejte jí šanci!
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 27. 7. 2017
Michal Široký a Jaromír Štejnar své první knize sehnali publikum díky crowdfundingu. Již dříve jste se mohli obléct do triček s jejich designovými potisky. Medvědí projekt přerůstá české hranice a míří i na Slovensko.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 1. 8. 2017
Podzimní festival young adult literatury zná již týden svého dalšího hosta. Bude jím cestovatel Ladislav Zibura, který se vydal pěšky do Jeruzaléma i mezi buddhisty.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 6. 8. 2017
Adaptace románu Jeffa VanderMeera, kterou natáčí režisér Alex Garland, zamíří do kin koncem února příštího roku.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 11. 8. 2017
Vydejte se do vesmíru s prvním českým kosmonautem. Jaroslav Kalfař vás vezme nejen ke hvězdám, ale i do minulosti a do nejtemnějších zákoutí lidské mysli.
0
2
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 13. 8. 2017
O tom, jak se z blogu o jídle zrodila nejdříve mobilní aplikace a nyní i tištěná kuchařka, se dozvíte v úterý v pražském knihkupectví Dobrovský.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 9. 10. 2017
Druhý ročník festivalu young adult literatury proběhl minulou sobotu. Tým Zeedee nemohl chybět, a tak vám můžeme přinést nejen informace z první ruky, ale také vás nalákat na rozhovory a soutěže.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 13. 10. 2017
Ruby se narodila do světa, ve kterém spolu bojují oheň a led. Jsou totiž lidé, kteří tyto nebezpečné živly dokáží ovládat a Ruby je jednou z nich. Jejím darem je oheň – žije však v zemi ledu.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 25. 10. 2017
Anderse Rydella zajímaly osudy knih, které zmizely za druhé světové války. Nacisté vypálili tisíce knihoven, zmizely desítky milionů svazků. Autor nás vede po stopách lupičů knih – probíhá Pátrání po zmizelých knihovnách.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 19. 10. 2017
Letní dny a noci si můžete užít i na podzim. Dvanáct povídek dvanácti amerických autorů young adult literatury – to je Dvanáct prázdninových políbení. Druhá část velké povídkové recenze je zde.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 1. 11. 2017
Zbývají méně než dva měsíce do Vánoc, což je skvělý důvod začít se poohlížet po dárcích – ať již pro sebe nebo své bližní. Také v listopadu najdeme u našich nakladatelů zajímavé novinky.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 6. 11. 2017
V novém románu Kataríny Gillerové se seznámíme s osudy několika mladých žen z Bratislavy. Všechny spojuje touha po šťastném a naplněném životě a také překážkách, které pro něj musí podstoupit.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 25. 11. 2017
Dnes slaví svátek Kateřina. Vedle mnoha pranostik toto jméno zdobí také obálky knih. Hledáte originální dárek pro Kateřinu? Nakoukněte!
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 21. 12. 2017
Je to tady. Vánoce se nezadržitelně blíží, nastal tedy nejvyšší čas přizpůsobit čtení tomuto krásnému období roku. Které knihy s vánoční tematikou budeme číst my?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 17. 1. 2018
Nové audioknižní zpracování slavného románu Roberta Merleho z roku 1972 stojí na pomezí vícehlasé četby a dramatizace, shrnující téměř pětisetstránkovou knihu do deseti hodin poutavého poslechu.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 20. 1. 2018
Americká spisovatelka, která v loňském roce navštívila Prahu, na svém Twitteru zveřejnila zpověď. I ona se bojí prázdné stránky. I ona má obavu, že její příběh nedopadne dobře. Přinášíme přepis vlákna, který na sociální síti zveřejnila 18. ledna.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 14. 9. 2016
Norský spisovatel Samuel Bjørk v září navštíví Prahu.
0
2
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 11. 10. 2016
Povídková kniha Praha noir je jedním z nejzajímavějších vydavatelských počinů tohoto roku. Čtrnáct českých autorů vás provede temnější částí Prahy a obohatí americkou řadu Noir Series nakladatelství Akashic Books o český pohled na tento literární žánr.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 29. 11. 2016
Právě vychází sbírka nejlepších českých básní za rok 2016. Dva editoři vybrali čtyřicet nejzajímavějších, vydává Host.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 2. 12. 2016
V pátek a sobotu můžete v Brně navštívit con zaměřený na fanoušky sci-fi a fantasy a setkat se s autory české fantastiky.
ilustrační obrázek článku
Petr Schefik Čapek
Publikováno: 21. 12. 2016
Každé dítě někdy zatoužilo po tom, aby Vánoce byly každý den a pokud možno nikdy neskončily. Joe Hill nás zavádí do pokroucené reality, kde Vánoční říše existuje a děti mají možnost prožívat Vánoce každý den. Má to ovšem jeden háček – jakmile se tam dostanete, již nikdy nemůžete zpět.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 27. 12. 2016
Městská knihovna v Praze zve milovníky detektivek a Sherlocka Holmese zvláště na setkání organizované v den narozenin slavného detektiva.
ilustrační obrázek článku
Tereza Vlčková
Publikováno: 8. 1. 2017
Kniha Jako zabít ptáčka patří mezi klenoty americké literatury. Jedná se ale opravdu o takový literární skvost, nebo jen o přeceňované vyprávění?
0
2
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 12. 3. 2017
Dnes jsou tomu dva roky, co si Smrť odvedl oblíbeného britského autora fantasy. Terrymu Pratchettovi bylo 66 let a trpěl Alzheimerovou chorobou.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 27. 1. 2017
27. ledna před sedmi lety zemřel autor knihy Kdo chytá v žitě. Jak se J. D. Salinger vyrovánal s popularitou, kterou mu jeho kontroverzní dílo přineslo?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 31. 1. 2017
Zapomenutá námořní tragédie, při které zemřelo šestkrát více lidí než na Titaniku, se stala 30. ledna před 72 lety. S katastrofou seznamuje kniha americko-litevské autorky Ruty Sepetys, Sůl moře.
ilustrační obrázek článku
Šárka Fofoňková
Publikováno: 2. 2. 2017
Úspěšná neuroložka zapomíná přednášky a ztrácí se v okolí vlastního domu. Jak se žena na prahu padesátky vyrovnává s pocity, že jednou možná nepozná vlastního manžela a děti kvůli Alzheimerově chorobě?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 11. 2. 2017
15. února se opět sejde young adult knižní klub Městské knihovny v Praze. Hlavním tématem je tentokrát kniha Mistr papírových kouzel.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 18. 2. 2017
Řeky Londýna Bena Aaronovitche existují také v komiksové podobě. Nakladatelství Argo oznámilo, že je vydá i pro české fanoušky.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 21. 2. 2017
Velký knižní čtvrtek tohoto jara je naplánován na 16. března. Na jaké literární novinky se můžete těšit?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 4. 3. 2017
Autor knihy Básník: román o Ivanu Blatném bude příští týden číst ze své nové knihy Jeden z milionu. Akce se uskuteční v Brně.
0
2
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 2. 3. 2017
Právě vychází nový český překlad knihy nigerijské autorky Chimamandy Ngozi Adichie.
ilustrační obrázek článku
Alžběta Široká
Publikováno: 11. 3. 2017
S Vlahošem von Rosretem už jsme se na stránkách Zeměplošského cyklu setkali v knize Zaslaná pošta. Poštovní úřad pod jeho vedením vzkvétá, on sám se ale začíná nudit.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 22. 3. 2017
Literární otec inspektora Morse včera zemřel ve věku 86 let, informovalo o tom jeho britské nakladatelství.
0
2
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 5. 4. 2017
V úterý večer proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků ceny Magnesia Litera. Které knihy zvítězily u odborné poroty a které u čtenářů?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 15. 4. 2017
Příští týden ve středu se odehraje dvojice literárních akcí, jedna v Brně a jedna v Praze. Miloš Urban představí svou novelu doplněnou o fotografie, Kateřina Šedá zase knihu, která vyhrála Magnesii Literu.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 20. 4. 2017
Chcete vyhrát knihu Terezy Čihákové nejen s podpisem, ale i osobním věnováním? Zúčastněte se soutěže! Trvá až do 27. dubna.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 22. 4. 2017
Příští týden se opět sejde čtenářský klub, který se zaměřuje na young adult literaturu. Tématem bude zatím poslední kniha autorky oblíbené série Divergence.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 29. 4. 2017
Druhá antologie českých a slovenských autorek fantastiky má vyjít o prázdninách. Již nyní si ji můžete předplatit a v crowdfundingové kampani tak podpořit její vydání.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 5. 5. 2017
Příští týden ve čtvrtek se konají dvě akce, ve kterých se můžete seznámit se severskými autorkami. Obě dámy mají jedno společné: jejich knihy u nás vydává nakladatelství Kniha Zlín.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 7. 6. 2017
Nová plnobarevná kniha Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Michala Širokého a Jaromíra Štejnara, na jejíž vydání přispěli čtenáři na crowdfundingovém portálu, právě míří do světa.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 15. 6. 2017
V sobotu a v neděli se na pražské Štvanici koná setkání malých nakladatelů se zájemci o kvalitní knihy. V doprovodném programu najdeme i spoustu workshopů pro děti i dospělé.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 4. 7. 2017
Červenec je skvělý měsíc k dočítání restů, které jste na jaře nestihli. Pokud byste však nutně potřebovali novou knihu, některé tipy pro vás přeci jen máme.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 9. 7. 2017
Pokračování knihy podle slavné české počítačové hry píše její původní tvůrce, Jindřich Rohlík. Křest tohoto díla, které vydává nakladatelství Straky na vrbě, proběhne příští týden.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 11. 7. 2017
Tématem příštího setkání young adult knižního klubu bude trilogie Marie Lu. Letní čtení vybraly účastnice hlasováním.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 13. 7. 2017
Příští týden se v rámci festivalu Colors of Ostrava uskuteční také velké literární setkání, které přivítá zahraniční autory, mimo jiné Katju Kettu, Jamese Stafforda či Bena Aaronovitche.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 17. 7. 2017
Kniha, která je předlohou filmu Smrtihlav, dostala i svou audioknižní podobu. Jak se toto dílo francouzského autora Laurenta Bineta načtené českým hercem Jiřím Plachým líbilo naší slovenské recenzentce?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 19. 7. 2017
Prvotina českého autora Oskara Fuchse představuje válečného mága Frosta v nejlepší formě. Epické bitvy, cestování prostorem i časem, krásné ženy, velké zbraně a mnoho dalšího slibují svižnou oddechovou četbu.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 21. 7. 2017
Říkali jste si někdy, jak by asi vypadal mix Divokého západu a Blízkého východu? Takovou kombinaci nám přináší Alwyn Hamilton v knize Poušť v plamenech. Knihu okořenila zajímavou formou pouštní magie a nechybí ani propracovaný příběh.
0
2
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 8. 8. 2017
Dnes slaví narozeniny oblíbený norský autor filozofických knih pro všechny generace. Připomeňte si jeho nejslavnější díla!
0
3
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 14. 8. 2017
Dnes svého životního jubilea dosáhla oblíbená americká autorka romantických příběhů. Její život byl doposud plný námětů na životní dramata i happy endy.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 24. 8. 2017
Druhý ročník festivalu young adult literatury proběhne 7. října v Meet Factory v Praze. Od pondělka je možné zakoupit lístky v předprodeji. Na co se můžete těšit a proč s nákupem neváhat?
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 4. 9. 2017
Využití motivu výtvarného umění v beletrii se už párkrát osvědčilo, např. v Šifře mistra Leonarda nebo Stehlíkovi. V Černých leknínech jeden z nejpopulárnějších současných francouzských spisovatelů efektně využil Monetovy obrazy a střípky z jeho života jako pozadí pro příběh několika vražd (a jedné nenaplněné lásky). Povedlo se mu to natolik, že i čtenáře, kterého celé umění i s Monetem nijak zvlášť neinteresuje, atmosféra románu úspěšně pohltí.
ilustrační obrázek článku
Publikováno: 8. 9. 2017
Poločas rozpadu líčí další dobrodružství plukovníka Michálka a jeho party. Nejde o nic menšího než záchranu světa před definitivní jadernou zkázou.